Základní druhy plastových oken

Napsal Felix Vyskočil. Posted in Dům.

Před několika lety se roztrhl pytel s plastovými okny. Všichni postupně začali rekonstruovat své domovy a vyměňovat svá stará okna za nová. A někteří ještě stále mají své staré okna. Nicméně pokud jste se rozhodli svá okna vyměnit, tak čelíte před důležitým rozhodnutím. Musíte si vybrat z jakého materiálu okna chcete. Vybírat můžete v zásadě ze tří materiálů. Buďto můžete mít okna z hliníku, ze dřeva a nebo z plastu. My si dnes ukážeme 4 základní druhy plastových oken ze Zlína.

Basic


Okno Basic má standardní tepelně izolační vlastnosti. Jejich použití je ideální pro kancelářské, výrobní, sklepní a skladové prostory. Ale svými vlastnostmi jsou vhodné pro běžný dům nebo byt.


Standard OL

Tento typ oken se vyznačuje skvělými izolačními vlastnostmi. A proto jsou vhodné pro použití do bytových jednotek. Jsou odolné proti vloupání.

Pasiv OL


Plastové okna Pasiv OL opět vynikají svými tepelně izolačními vlastnostmi a stavební hloubkou 8,8 cm. Jsou určené především pro rodinné domy.jsou také odolné proti vloupání. Díky technologii Slovaktual jsou okna mnohem lehčí a bezpečnější.


Pasiv HL


Svými výbornými izolačními vlastnostmi a 8-mi komorovým systém jsou tyto okna určené pro použití na nízkoenergetické a pasivní domy. Okna disponují izolačním trojsklem dosahujícím až 6,1 cm. Díky použití technologie Slovaktual jsou tyto okna také mnohem lehčí a bezpečnější.