Kovové jídelní židle - moderní design interiéru

Napsal Felix Vyskočil. Posted in Dům.

Kovový nábytek nabývá na popularitě. Není tomu však jen díky modernímu designu, ale také jeho minimální údržbě, která vám ušetří váš drahocenný čas. Navíc se s ním lehko manipuluje díky jeho hmotnosti a je odolnější vůči nepříznivým podmínkám oproti například klasickému použití dřeva. Kovové jídelní židle budou i pro vás dobrou volbou, pokud hledáte zpestření moderního designu ve vaší domácnosti.

Nejen z kovu, ale i dřeva

Kovové jídelní židle se skládají i z dalších materiálů a nejen z kovu. Je nutné také započítat dřevo a to v místech opěradla a sedáku, jako je tomu například u kovové jídelní židle SENECA 2 - dub, u které si také můžete zvolit barvu potahu sedátka. Kov ačkoliv tuhý a pevný materiál, není tak pružný a flexibilní, jako dřevo. Častokrát je tedy kov kombinovaný se dřevem a plní funkce vnější konstrukce jako nohy, kdežto dřevo právě díky své flexibilnosti je použito jako samotné jádro jakožto sedák. Díky tomu mohou být kovové jídelní židle nejen skvělým designovým doplněním interiéru, ale také pohodlným.

 

Kovové jídelní židle a jejich ergonomie a úspora času

Díky správně tvarovaného opěradla vás nebude trápit bolest zad. Záda kovové jídelní židle jsou tvarovaná pro co největší pohodlí během sezení u jídelního stolu. Kovové jídelní židle navíc mají několik výhod. Krom jejich vlastností jakožto moderní interiér ve vaší domácnosti jsou také tyto židle jednoduché na manipulaci a údržbu. Může se zdát, že kovové jídelní židle by měly být těžší, než ty dřevěné. Avšak kovové jídelní židle Maslen jsou i tak lehké na manipulaci, přesun a skladování. Navíc díky právě svému kovovému materiálu jsou jednodušší na údržbu a čištění. Kov je odolný materiál, která nerozhodí jen tak nějaký pád. Díky tomu vám kovové jídelní židle ušetří spoustu času, který byste jinak věnovali na čištění a údržbu samotné židle.

Kovové jídelní židle SINA a SENECA 2

Tyto kovové jídelní židle od nábytku TREND dodají vaší domácnosti ten správný nádech moderního designu. Například židle SINA, která je na mírném pohupu, její podnož má povrchovou úpravu chrom, její sedák i opěradlo jsou čalouněné látkou a barvou vaší volby a sedák z tvarované dubové překližky u které si můžete taktéž zvolit odstín.Nebo židle SENECA 2, která je obdařena podobnými atributy, avšak nižší cenou a opěradlem z dubu. Ať už se rozhodnete jakkoliv, kovové jídelní židle jsou správnou volbou pro interiérový design moderní domácnosti.