Čím a jak zařídit obývací pokoj

Napsal Felix Vyskočil. Posted in Interiér.

Obývací pokoj je nejběžnější místo pro rodinná setkání. Většinou se tam nachází televize, krb a někdy i jídelní stůl, což jsou věci, u kterých si rádi posedí všichni členové. Je proto potřeba umět obývák pořádně zařídit, aby svou roli v domě neztratil.

 Už jsme zmínili televizi. U těch do detailů zabíhat nebudeme, druhů televizí je totiž tolik, že bychom o tom mohli napsat seriál. Nejběžnější jsou ale širokoúhlé televize. Oblibu si v Česku získávají také Smart televize. Co nás bude zajímat více, jsou televizní stolky. Pokud prostě chcete televizi, měli byste mít buď televizní stolek, nebo obývací stěnu. Ne každý má doma ale tolik prostoru, aby veškeré součásti do obýváku dostal. Pro takové lidi jsou nejvhodnější právě stolky. A máte z čeho vybírat. V této době se jede na design. Černobílý nábytek s jednoduchými tvary a žádnými zbytečnými vzory - to je představa ideálního pokoje pro mnoho lidí. Pokud jste jeden z nich, nebudete mít žádný problém stolek pod televizi sehnat. Potěšíme i fanoušky klasiky. Dřevěné stolky tu jsou pořád a v nejbližší době se nechystají odejít. 

A kdo má televizi a televizní stolky potřebuje něco, na čem se může při sledování pořádně rozvalit. Mluvíme o křeslech a sedacích soupravách, naprostou nutnost pro každý obývací pokoj. Sedací soupravy můžete využít k běžnému sezení u televize a v případě nouze i jako postel. Dávejte si ale pozor na to, jestli máte kvalitní matraci. Ráno byste se totiž jinak mohli probudit pořádně rozbolavění. Stejně jako u stolků i zde máte možnost výběru. Můžete vybírat například z tvarů. Chcete obyčejný jednoduchý gauč, nebo vám sedí spíš rohová souprava?

Ke každému obýváku patří samozřejmě i skříně a komody. Kam byste jinak dali všechny důležité věci? Při vybavování pokoje nezapomínejte na dekorace. Teprve ty z něj udělají VÁŠ obývák.

obývací pokoj

Pokud zrovna řešíte stěhování nebo renovaci a nemáte jak se dostat do kamenného obchodu, zvolte nákup na internetu. Při troše hledání narazíte na všechen nábytek, který byste mohli potřebovat. Doporučíme vám například obchod Dona shop, kde najdete všechen potřebný nábytek pro váš nový obývák.