3 důvody, proč si musíte pořídit lamelovou pergolu

Napsal Felix Vyskočil. Posted in Zahrada.

Zimní radovánky už pro nás pomalu ale jistě končí. Sluneční paprsky začínají získávat na intenzitě, rostliny a zvířata se probouzí se zimního spánku. A my tak víme, že je tu konečně zase jaro a je na čase svou zahradu dát znovu do pořádku. A možná je také na čase konečně zrealizovat ten přístřešek nebo pergolu, kterou už několik sezón po sobě plánujete postavit. Co myslíte? Dnes se dozvíte 3 hlavní důvody, proč vám na zahradě nesmí chybět lamelová pergola.

Polohování stínících lamel

Největší výhodou hliníkové lamelové pergoly je jich možnost polohovat střešní lamely. Když tedy nechcete být pod přímým sluncem, tak lamely jednoduše sklopíte. Pokud vás naopak popadne chuť se opalovat, tak je jednoduše naklopíte tak, aby na vás krásně dopadaly sluneční paprsky. Přijde po pár hodinách velký černý mrak, ze kterého se spustí pořádná přeháňka? Není problém. Lamely opět elegantně sklopíte a před deštěm se tak lehce schováte. Lamely dokonce ovládáte pomocí dálkového ovladače, takže se ani nemusíte hnout z místa!

Odolná a pevná konstrukce

Sklápěcí pergoly se vyrábí z hliníku, který je pevný a často daleko odolnější a trvanlivější, než klasické dřevěné pergoly. Hliník navíc není tak moc náchylný na přírodní výkyvy v podobě větru, deště nebo třeba krupobití. Střešní lamely jsou samozřejmě vyrobené tak, aby vydržely větší zatížení typicky když napadne hromada sněhu.

Moderní a nadčasový vzhled

V poslední řadě je velkou přidanou hodnotou jejich krásný vzhled. Dřevěné pergoly už jsou ohrané a dneska spíš frčí moderní hliníková konstrukce, která může být skutečným designovým kouskem. Jejich jednoduchý a čistý vzhled vás doslova ohromí a budete vědět, že sklápěcí pergola je přesně to, co vám na zahradě vašeho domu do teď chybělo.

A teď se určitě ptáte kolik taková pergola bude stát. Možná se vám teď hlavou honí myšlenky: “To zas bude nějaká drahá sranda, to si nebudu moct dovolit”. Tak to vás teď mile potěším, protože cena takové pergoly se pohybuje do 30 tisíc. A tak vás hliníková pergoly může stát klidně i 2 - 3 x méně než tradiční pergola ze dřeva.